Kurumsal SEO Uzmanlığı Ne Nitelikler Gerektirir?

Kapsamlı Seo Hizmeti için Analiz Talep Et!

Sektörün En Kapsamlı Seo hizmeti ve en etkili Seo stratejisi için:

Seo Uzmanı » Kurumsal SEO Uzmanlığı Ne Nitelikler Gerektirir?

Kurumsal Seo Uzmanı Asgari Nitelikleri

Kurumsal Seo uzmanınızı değerlendirirken hangi konularda uzmanlıkları olduğunu da araştırın. İyi bir Kurumsal Seo uzmanı seçmek istiyorsanız, niteliklerini tartmak için şu sorular hep aklınızın bir köşesinde olmalı:

 • Bilgisayar, yazılım ve web tasarım konularında yeterince bilgili mi?
 • Güncel Seo gelişmelerini takip edeceği bir yabancı dil biliyor mu?
 • Google Webmaster, Analytics, Ahrefs, Semrush gibi Seo araçlarını etkili bir şekilde kullanabiliyor mu?
 • Site içi mimarisi hakkında ne gibi fikirleri var?
 • Teknik Seo bilgisine yeterince vakıf mı?
 • Analitik düşünme becerisi ne düzeyde?
 • Seo uyumlu ve etkili içerik yazımı yapabiliyor mu?
 • Arama motoru algoritmalarını farklı durumlarda da analiz edebiliyor mu?
 • İçerik kalitesi ve kullanıcı deneyimine önem veriyor mu?
 • Sektör ve rekabet analizini doğru bir şekilde yapacak tecrübesi var mı?
 • Seo çalışmalarını ne kadar şeffaf ve bilginiz dahilinde yapmayı planlıyor?
 • Sitenize ne tür Backlink tercihleri sunuyor?

Kurumsa Seo uzmanının sahip olması gereken geniş yelpazede bir beceri seti vardır. Bunları şu şekilde listeleyelim.

Kurumsal SEO Uzmanı

Problem Çözme

Her web sitesi farklıdır ve bu nedenle her SEO çalışması farklı problemler yaratır ve farklı çözümler gerektirir. SEO çalışması yaparken, çok fazla problem çözme işlemi gerçekleştirirsiniz (sitedeki potansiyel sorunları bulmak, rekabetçi araştırmalar yapmak, rakipleri analiz ederek onların önüne geçmek için alternatif yollar bulmak). Hangi bilgilerin gerekli olduğunu ve nasıl toplanacağını bilmek, anlayabilmek, daha geniş bir çerçeve bağlamında haritalamak, kalıpları fark etmek, belirli kararların uzun vadeli etkilerini anlamak problem çözme yeteneğini oluşturan bileşenlerdir. Bu nedenle problem çözme yetisi Kurumsal Seo uzmanının önemli özelliklerinden biridir ve analitik düşünme konusunda uzmanlık ister.

En İyi SEO Uzmanı ile Çalışın

Önceliklendirme

Kurumsal SEO için birçok farklı tür çalışmayı paralel bir şekilde veya doğru bir sıralama ile planlı bir şekilde yürütmek gerekir.  İyi bir uzman hangi web sitesi değişikliklerinin yapılması gerektiğini ve hangi sırayla yapılmaları gerektiğini bilmelidir. Rakiplerin ve üzerinde Seo çalışması yapılan sitenin durumuna göre SEO stratejisini uygularken belli bir önem sırasına göre hareket etmek gerekir.

Araştırma 

Kurumsal Seo danışmanlarının bir web sitesini üst sıralara çıkarmak için doğru yöntemi bulduğundan emin olmak için iyi bir araştırma yapması gerekir. Bu araştırma içerisinde web sitesinin hedef kitlesi, en etkili anahtar kelimeler, arama motoru algoritmaları, doğru site mimarisi konularında yoğun bir araştırma yapılması diğer her çalışmadan önce gelmelidir.

Analiz 

Analizler, Kurumsal SEO’nun merkezinde yer alır, çünkü alınan web sitelerindeki her aktivite ölçülebilir veriler sunar. Bu yüzden her uzman verileri okuyacağını ve yorumlayacağını ve gelecekteki planlama için nasıl kullanacağını bilmelidir. SEO çalışmaları her zaman için verilerin doğru analizi ile temellendirilmesi gereken çalışmalardır. Aksi halde ezberlenmiş Seo teknikleri uygulamak zorunda kalınır, bu yüzden farklı veri yazılımlarını anlama yeteneği olmayan bir uzman yeterince başarılı olamaz.

Kurumsal SEO Uzmanllığı

Doğru Kararlar Verme 

Kurumsal SEO uzmanı tüm çalışmaları boyunca sürekli olarak kritik  kararlar alır. İçeriklerin, sitenin ve teknik altyapının nasıl optimize edilmesi gerektiği ile ilgili irili ufaklı kararlar sitenin sıralama başarısını belirleyecektir. Doğru kararları alabilmek için verilerle desteklenmiş ve tecrübeyle geliştirilmiş karar verme mekanizmalarını hızlı ve sürekli bir şekilde alabilen profesyonel Seo uzmanları rakiplerinin önüne geçmek için bir adım önde olacaktır.

Esneklik

Her web sitesi farklı olduğu için uygulanan SEO stratejileri de her yeni web sitesiyle değişmelidir. Her bir ayrı web sitesi için farklı yöntemler geliştirebilmek esneklik ve durumlara adapte olabilme yeteneği gerektirir.

İçerik Uzmanlığı 

Bir Kurumsal SEO uzmanının iyi içeriği kötü içerikten daha da önemlisi arama motorlarına uygun içeriği kalitesiz ve uyumsuz içerikten ayırdedebilmesi son derece önemlidir. Kurumsal Seo en nihai olarak web sitesinin içerik kalitesi ile ilgilidir bu nedenle içerik geliştirme ve optimize etme konusunda tecrübe ve uzmanlık ister. İçerik stratejilerini iyi anlamanız gerekir – hangi içeriğin sağlanacağı, içeriğin nasıl sağlanacağı, içeriğin nasıl sunulması gerektiği, sağlanacak farklı içerik türleri ve içeriğin neden sağlanacağı bilinmelidir.

Kodlama Becerisi

Kurumsal bir profesyonel SEO uzmanının web sitesini oluşturan kodlara ve bu kodları doğru bir şekilde düzenleme bilgisine hakim olması gerekir. Arama motorları sitelerin kullanıcılara görünür olmayan teknik altyapısını da ayrıntılı olarak izler ve sıralama pozisyonu için önemli bir faktör olarak değerlendirir. HTML kodlama tabi ki en temel bilgi olarak zorunludur bir Seo uzmanı için fakat daha da ötesine geçerek PHP ve Javascript kodlamaları konusunda uzmanlık Seo için önemli fırsatlar sağlar.

PHP ilk kullanıma girdiğinden beri çok gelişti ve artık dinamik web siteleri oluşturmanın temelidir. HTML koduna entegre edilebilir ve çok çeşitli veritabanlarına erişmenize, sitenin belirli bölümlerine erişimi kısıtlamak, verileri şifrelemek, dosyaları otomatik olarak oluşturmak ve çok daha fazlası için kimlik doğrulamanıza yardımcı olabilir.

En önemlisi, belki de, tarayıcı, IP adresi, tarih ve saat ve diğer birçok özelliğe dayanarak kullanıcılara farklı içerikler sunmanıza izin vermesidir. Bunlar, sitenizi daha yaratıcı, daha kullanışlı ve daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olan araçlardır.

JavaScript, ziyaretçilerinizle etkileşimi daha da artırmanıza yardımcı olur. Reklam, çerezler, güvenlik: bunların hepsi JavaScript’in kullanımıyla yakından ilgilidir. Ayrıca, bu dil web sitenize davranış eklemenize izin verir, böylece ziyaretçinin her isteğinde yeni bir web sayfası yüklemeye gerek kalmadan ziyaretçilerinizin eylemlerine cevap verebilir.

Kendini Sürekli Yenileme

Kurumsal SEO ve diğer dijital pazarlama yöntemleri sürekli olarak değişim göstermektedir, bu nedenle bu alanda çalışan uzmanların kendilerini sürekli yenilemesi, yeni trendleri takipte kalmaları, öğrenme isteği ve merakını sürekli canlı tutmaları gerekir. Özellikle yabancı yayınları izleyerek yeni gelişmeleri kendi çalışmalarında nasıl kullanabileceğini ve değişen algoritmaların Seo çalışmaları için ne anlam ifade ettiğini takip etmelidir.

SEO Uzmanı sunduğu Google SEO Hizmeti dışında, SEO çalışması konusundaki farkındalığı arttırmaya ve genel olarak İnternet'i kullanıcılar için daha iyi hale getirebilecek her çalışmaya da katkı sağlamaya çalışıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verilmiş, ortalama: 5.00 içinden 5)

Loading...

Net SEO Uzmanı

Türkiye'nin en deneyimli ve yenilikçi SEO Uzmanı ile arama motorlarında sıralamanızı yükseltin, marka itibarınız artsın ve ziyaretçi sayınız tavan yapsın.

Siteniz için
Ücretsiz SEO Analizi

Profesyonel SEO Uzmanımızın websiteniz için önerilerini duymak ister misiniz? Sizin için hemen ücretsiz bir ön çalışma yapıp raporlayalım! 

SEO Blog Yazıları

Hepsini Gör
Anahtar Kelime Araştırmasi Seo Calismasi

SEO için Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılmalı: Nihai Rehber

SEO için Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılmalı: Nihai Rehber SEO dünyasında sıralama…
İçeriği Görüntüle
Google Algoritma Güncellemeleri

Temmuz Ayı Seo Gelişmeleri: Google’dan İki Önemli Güncelleme

SEO’nun baş aktörü Google, temmuz ayında 2 kritik güncelleme paylaştı. Bunlardan ilki…
İçeriği Görüntüle
Seo Sözlüğü

SEO Sözlüğü – Yeni Başlayanlar İçin

Her alanın olduğu gibi SEO alanının da kendine özgü bir terminolojisi bulunmaktadır.…
İçeriği Görüntüle
Seo ve Sem Farklari

6 Maddede SEO ve SEM’in Farkları

Web sitenizin arama motorlarında daha yüksekte mi çıkmasını istiyorsunuz? Web sitenizin arama…
İçeriği Görüntüle