İşletmenizin Yerel SEO Stratejisi için 6 Basit Teknik

Kapsamlı Seo Hizmeti için Analiz Talep Et!

Sektörün En Kapsamlı Seo hizmeti ve en etkili Seo stratejisi için:

Seo Uzmanı » İşletmenizin Yerel SEO Stratejisi için 6 Basit Teknik

Yerel Seo İşletmeniz için Neden Önemli?

Yerel Seo işletmeler, mağazalar ve yerel alanda hizmet veren tüm firmalar için görünürlüklerini arttırmak adına giderek daha önemli hale geliyor. Özellikle mobil cihazlarla yapılan aramaların artması ve Google gibi arama motorlarının mobil cihazlar için yerel sonuçları daha fazla ön plana almaları Yerel Seo konusunu tüm Seo hizmetleri arasında özel bir yere konumlandırıyor. Mesela bir restoranınız var ve belli bir bölgede yemek yiyecek bir yer arayan kişilerin arama sonuçlarında karşılarına çıkmak istiyorsunuz. Veya bir nakliye firmanız var ve bir şehirde evden eve nakliyat hizmeti arayan insanlara kendinizi tanıtmak istiyorsunuz. Bu ve bunun gibi yerel hizmetler veren tüm firma veya işletmeler açısından çoğu zaman Yerel Seo çalışması müşteri kitlelerini büyütmek için kritik önemdedir.

✅ll➤ Seo Fiyatlarını İncele 

isletmeler icin Yerel Seo

İstatistiklere göre yerel arama yapanların% 76’sı arama sonuçlarında çıkan bir firmayı telefonla arayarak ulaşıyor. Tıklama oranları olarak da genelde ilk 3 sırada listelenen işletmeleri tercih ediyor. Bu sıralamalarda yükselmek, hem de potansiyel müşteriniz fiziksel olarak çok yakınlardayken dikkatini çekmek artık en önemli pazarlama yöntemi haline gelmiştir.

Peki yerel aramalarda yükselmek için ne yapılmalıdır?

>> Yerel Seo sıralamalarınızı iyileştirmek için bizimle iletişime geçin.

Yerel Seo için adım adım şu yolları takip edebilir ve sitenizi arama motorlarında daha üst sıralarda listeleyebilirsiniz.

i) Sitenizin Şu An Arama Motorlarında Nasıl Göründüğünü Kontrol Edin

Google arama sonuçlarını kullanıcılara listelerken olabildiğince kişiselleştirilmiş sonuçlar vermeye gayret eder. Kişiye özel sonuçlar için de kullanıcının daha önce gezdiği siteler, kullandığı cihaz türü, IP adresi, ve en önemlisi de kullanıcının coğrafi olarak konumunu esas alır. Örneğin bir kullanıcı Starbucks diye bir arama yaptığında eğer Ankara Kızılay’da ise sonuçlarda en yakın Starbucksları listeleyecektir ve başka şehir veya bölgedeki Starbucksları genellikle listelemez. Aynı şekilde “Halı Yıkamacı” araması yapan bir kullanıcıya bulunduğu bölgedeki halı yıkamacılardan başlayarak sonuçları listeler.

✅ll➤ Seo Hizmetlerimizi Gör

Siz de işletmeniz için kullanıcıların yerine kendinizi koyarak arama senaryoları düşünmeli ve bu yönde çalışma yapmalısınız. Örneğin İstanbul’da Kadıköy ve Üsküdar bölgelerine hakim bir emlak ofisinin hedef kitlesinin olası aramaları şunlar olabilir: “Üsküdar kiralık daire”, Kadıköy satılık ev”, “Üsküdar günübirlik kiralık daire” “”Kadıköy stüdyo daire” gibi. Bu tip kelimelerin hacimleri ve rekabet oranları incelenmeli ve sitenizin bu gibi kelimelerde nasıl göründüğü tespit edilmelidir. Böylece hizmet alanınızla kullanıcıların arama terimlerini analiz edip hedefleyeceğiniz anahtar kelimeler ortaya çıkacaktır.

ii) Yerel Firma rehberlerine Kayıt Olun

Intenette bir çok yerel ve genel firma rehberi siteleri vardır. Bu rehberlerin kaliteli olanlarına kayıt olmak hem sitenize ek bir kanal yaratacaktır hem de Google gibi arama motorlarının sizi üst sıralarda listelemesi için referans oluşturacaklardır. Yani bu siteler hem sizin için backlink kaynağıdır hem de bu siteler üzerinden de müşteri çekme şansını olur.yerel seo hizmeti

Bu yerel işletme listelerine kayıt olurken manuel yollarla ve her seferinde aynı adres ve telefonla kayıt yaptığınızdan emin olun. Parayla sizi onlarca firma rehberine kayıt yapan hizmetlerden kaçının çünkü bunlar genellikle programla otomatik kayıt yaparlar ve bir çoğu kalitesiz firma sitelerine kaydederek size faydadan çok zarar getirir.

iii) Google My Business veya Google Benim İşletmem Kaydınızı Yapın

Google’ın kendi firma rehberi olan Benim İşletmem kaydını yapmak sitenize fazladan bir güven oluşturan faktörlerden biridir. Ayrıca arama sonuçlarında kimi zaman ayrıcalıklı bir görünüm kazandıran çeşitli uygulamaları da vardır. Böylece arama sonuçlarında daha dikkat çekici bir şekilde listelenebilirsiniz.

 ✅ll➤ Seo Uzmanına Danış 

Google Benim İşletmem ayrıca müşteri yorumları, Soru – Cevap (işletmeye soru sor) ve işletmeye özel yayınlar gibi alanlar da sağlar. İşletmenizin Google sayfasının da ayrıca bir Seo optimizasyondan geçmesi işletmenize daha da avantajlı durumlar yaratacaktır.

Google Benim İşletmem kaydı için buraya tıklayabilirsiniz.

iv) İçeriklerinizi Yerel Aramalara Odaklı Olarak Optimize Edin

Site içeriklerinizi lokal aramalarda yükselecek şekilde optimize etmelisiniz. İşyeri adresinizi görünür bir şekilde sitenizde yayınlamalı ve sitenizde hedeflediğiniz lokal arama kelimelerini öne çıkaran içerikler yayınlamalısınız. Örneğin “Kağıthane Oto tamircisi” gibi bir kelimeyi hedefliyorsanız bu kelime dizisine odaklanan içerikler de sitenizde olmalıdır.

✅ll➤ Garantili Seo

Veya diyelim ki Dalaman havaalanından Marmaris, Dalyan, Kaş, Kalkan, Bodrum ve daha bir çok yere transfer yapan bir firmanız var ise müşterilerinizin olası aramalarını hedefleyen içerikleri Seo uyumlu bir şekilde üretmeli ve yayınlamalısınız. Örneğin Dalaman Marmaris transferi için bir sayfa, Dalaman Dalyan için ayrı bir sayfa yaparak bu sayfaların üzerinde ileri seviyede Seo çalışması yürütmelisiniz.

v) Sitenizde İç Bağlantıları Geliştirin

Web sitenizin sayfalarını birbirine bağlamak, müşterilerin web sitenizi daha iyi kullanmasına ve arama motoru sıralamalarınızın gelişmesine yardımcı olur. Sitenize gelen ziyaretçilerin daha fazla sayfa gezmesini sağlamak Google gibi arama motorlarına da siteniz hakkında olumlu sinyaller gönderir, sitenizin faydalı ve iyi bir site olduğu izlenimini oluşturursunuz.

firmalar icin yerel seo calismasi

İç bağlantıları birbiriyle alakalı içerikleri birbirine bağlayarak yaparsanız hem kullanıcı deneyimini geliştirir hem de arama motorlarına sayfa içerikleriniz hakkında bilgi vermiş olursunuz.

vi) Kaliteli Backlinkler Oluşturun ve Sitenizi Sosyal Medyada Güçlendirin

Yerel odaklı kelimelerde sitenize internetteki diğer mecralar üzerinden referanslar oluşturmalı ve sosyal medya desteği ile daha da güçlendirmelisiniz. Kaliteli backlinkleriniz olursa arama motorları sayfalarınıza güven duyar ve sitenizi üst sıralarda listelemekte bir engel görmez. Sosyal medyadaki güçlü imajınız da siteniz hakkında olumlu sinyaller yaratır. Böylece Yerel sıralamalarda giderek daha iyi sıralara gelirsiniz.

Backlink oluştururken kaliteli içerikler üzerinden iyi web sayfalarında kendinizi referans göstermeli ve sektörünüzle alakalı mecraları tercih etmelisiniz. Sektörel olarak alakasız mecralardan aldığınız bağlantılar sitenize o kadar güç katmaz.

Yerel Seo Başarısı için Bizle Çalışın

İşletmenizin yerel arama sonuçlarında yükselmesi için bu temel düzey yönergeler dışında daha ileri seviyede Seo uzmanı yardımı alırsanız, üst sıralara daha hızlı tırmanabilir ve kalıcı olabilirsiniz. Bir çok firma ve yerel işletmelerin Google sıralamalarını geliştirerek  sitelerine binlerce yeni ziyaretçi kazandırmış ekibimizle tanışın. Yerel Seo çalışması için size nasıl bir strateji geliştireceğimizi anlatalım, ve kısa sürede rakiplerinizin hepsinin önüne geçerek uygun maliyetlerle bir dijital pazarlama başarısı yakalayın.

İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Bursa gibi bir çok ilimizde lider konuma getirdiğimiz firmalar ve işletmeler gibi sizi de üst sıralara taşıyalım.

✅ll➤ Yerel Seo Hizmeti

Yerel Seo calismasi

SEO Uzmanı sunduğu Google SEO Hizmeti dışında, SEO çalışması konusundaki farkındalığı arttırmaya ve genel olarak İnternet'i kullanıcılar için daha iyi hale getirebilecek her çalışmaya da katkı sağlamaya çalışıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verilmiş, ortalama: 5.00 içinden 5)

Loading...

Net SEO Uzmanı

Türkiye'nin en deneyimli ve yenilikçi SEO Uzmanı ile arama motorlarında sıralamanızı yükseltin, marka itibarınız artsın ve ziyaretçi sayınız tavan yapsın.

Siteniz için
Ücretsiz SEO Analizi

Profesyonel SEO Uzmanımızın websiteniz için önerilerini duymak ister misiniz? Sizin için hemen ücretsiz bir ön çalışma yapıp raporlayalım! 

SEO Blog Yazıları

Hepsini Gör
Kurumsal SEO Uzmanı

Kurumsal SEO Uzmanlığı Ne Nitelikler Gerektirir?

Kurumsal Seo Uzmanı Asgari Nitelikleri Kurumsal Seo uzmanınızı değerlendirirken hangi konularda uzmanlıkları…
İçeriği Görüntüle
Anahtar Kelime Araştırmasi Seo Calismasi

SEO için Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılmalı: Nihai Rehber

SEO için Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılmalı: Nihai Rehber SEO dünyasında sıralama…
İçeriği Görüntüle
Google Algoritma Güncellemeleri

Temmuz Ayı Seo Gelişmeleri: Google’dan İki Önemli Güncelleme

SEO’nun baş aktörü Google, temmuz ayında 2 kritik güncelleme paylaştı. Bunlardan ilki…
İçeriği Görüntüle
Seo Sözlüğü

SEO Sözlüğü – Yeni Başlayanlar İçin

Her alanın olduğu gibi SEO alanının da kendine özgü bir terminolojisi bulunmaktadır.…
İçeriği Görüntüle