Google\'a Reklam Verme

Google Adwords Reklam Yayınları

Google Adwords nedir ve Google reklam verme prosedürü nasıl yönetilmelidir? Google tarafından sunulan Adwords, hedef kitlenizin daha fazla yerde karşısına çıkmanızı sağlayan çeşitli reklam çözümleri sağlar. Net bir hedef kitlesi oluşturup, belirlenen grupların karşısına görsel reklamlar, video reklamları, arama sonuçları reklamları gibi kanallarla çıkabilir, sitenize daha çok ziyaretçi ya da müşteri çekebilirsiniz. Google'a nasıl reklam verilir, Google Adwords nedir ve nasıl optimize edilir, sitenize nasıl bir ek fayda sağlar ve tıklama başı ücretler nasıl fiyatlanır gibi konuları aşağıda inceliyoruz.

Google Reklam Verme Konusunda Yardım İçin:

Google'a reklam vermeyi düşünüyor ve bu konuda hem maliyetleri düşürmek hem de daha etkili kampanyalar oluşturmak için uzman yardımı istiyorsanız bize ulaşın. Seo Analizi

Google Reklam yönetiminde uzman ekibimiz size en çok kazandıracak kampanyaları tasarlasın!

 

Seo Uzmanı » Google Adwords Reklam Verme Hizmeti

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, dijital pazarlama konusunda en önemli reklam fırsatlarından biridir. Google arama sonuçlarında listelenmek üzere, belirli bir arama kelimesi veya kelime öbeği için en yüksek teklifleri olan web sitelerini öne çıkaran bir tıklama başına ödeme sistemidir. Yani çeşitli internet sitelerinin hedefledikleri anahtar kelimelerde listelenmek için tıklama başı teklif vererek Google arama sonuçlarında görünürlük kazandığı bir reklamcılık yöntemidir. Google'da bir arama yaptığınızda arama sonuçlarında görünen sponsorlu bağlantılar Google Adwords'e reklam verme yoluyla size gösterilen bağlantılardır. Bir çok Eticaret firması veya hizmet sektörü şirketlerinin kullandığı bu sistem Google'ın en önemli gelir kaynaklarından biri olmakla birlikte, reklam verenler için de bir çok etkili ve avantajlı olanak sunan bir pazarlama yöntemidir. 

Google Adwords Reklamları ile Yüksek Getiri & Düşük Maliyet

Dünyanın en büyük arama motoru Google'ın hizmeti olan Google Adwords, sunduğunuz ve satın almak istediğiniz hizmetleri arayan kullanıcıları bulmak için gelişmiş araçlar sunar. Etkili reklam metni ve görsel reklamları kendi seçtiğiniz hedef kitlesine ulaştıracak şekilde yayınlamanıza olanak veren bu hizmet ile sitenize tıklama başı maliyetli ziyaretçi çekmenizi sağlayabilirsiniz. 

https://goo.gl/GgsQJf

Google Adwords Reklam Verme

Google'a Nasıl Reklam Verebilirsiniz ?

Google Adwords reklam verme prosedürüne başlamak için öncelikle bir Google hesabı oluşturmalı ve Adwords hesabı açmalısınız. Burada kendiniz ve web siteniz ile ilgili bilgileri doldurduktan sonra Google Adwords panelinde reklam kampanyası, reklam grupları ve görünümlerini düzenleyeceğiniz seçenekler çıkar. Tıklama başı maliyetler, reklam yayınlanma hızı, günlük bütçe, anahtar kelime seçimi gibi bir çok seçeneği düzenleyerek bir kampanya ve reklam grubu oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Google Adwords reklamı vermek için bir websitenizin olması ve yapmak istediğiniz kampanya ile doğrudan ilişkili içerik ve ürünlerinizin olması yeterlidir.

Google Adwords reklam panelinde ayrıca web sitenizin bir veya daha fazla sayfasına göre tasarlanmış çeşitli reklamlar oluşturup, reklamların arama sonuçlarında nasıl görüneceğini ve metin içeriklerini belirlersiniz. Reklamlarınızın yayınlanacağı bölgeler, ve yayınlanma sıklığı sizin günlük bütçeniz, reklamınızın kalite puanı (quality score), arama kelimeleri ile ilişkisi gibi faktörlere göre değişmektedir. 

Google arama sonuçlarında veya Google'ın işbirliği yaptığı diğer sanal ortamlarda görünürlük kazanmak bir çok sektörde televizyon reklamı veya diğer geleneksel reklam biçimlerinden çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Bunun belli başlı sebepleri:

  • Google Reklam Verme sürecinde, hedef kitlenizi en ince ayrıntısına kadar belirleyebilir, onların karşısına ne zaman çıkacağınızı planlayabilirsiniz. Örneğin bebek kıyafetleri satan bir e-ticaret siteniz olsun. Google'a reklam verirken hedef kitlenizi bebeği olan 22-40 yaş arası İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaşayan kadın ziyaretçilere yalnızca akşam 18:00 ile 23:00 arasında görünecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlar olası milyonlarca değişik ayardan yalnızca bir tanesidir.
  • Google Reklam Maliyetlerini ve harcamak istediğiniz maksimum miktarı kendiniz belirleyebilir bütçenizi özgürce oluşturabilirsiniz.
  • Google'da yayınladığınız reklamların yönetim panelinde size ne kadar ziyaretçi ve müşteri sağladığını anlık olarak analiz edebilir, bu ziyaretçilerin sitenizde hangi sayfaları ziyaret edip hangi ürünleri aldıklarını an be an takip edebilirsiniz.
  • Google Reklam stratejinizi istediğiniz her an değiştirebilir, yeni reklamlar yaratıp, diğerlerini duraklatabilirsiniz. Yani reklam kontrolü tamamen size aittir.
  • İyi bir Google Reklam Optimizasyonu ile hem daha doğru bir hedef kitleye ulaşabilir, hem de reklam maliyetlerinizi çok uygun miktarlara düşürebilirsiniz.
  • Rakiplerinizin Google reklam analizini yapıp, onlardan daha çok ziyaretçi çekmek için değişik konfigürasyonlar deneyebilir, avantajınızı genişletebilirsiniz.
  • Hangi tür müşterilerin veya ziyaretçilerin size daha çok kazandırdığını daimi olarak analiz edip yeni hedef kitleler oluşturabilir ve tabanınızı geliştirebilirsiniz.

Google Adwords'ün sağladığı esnek yapı ve kullanıcılarına verdiği özgürlük sizin için başka reklam türlerinde benzerini bulamayacağınız olanaklar sunar. Adwords konusunda oldukça deneyimli olan net SEO Uzmanı ekibi ile tüm bu olanakları bütçenizi en az yoracak ve en etkili olacak şekilde kullanıp sitenizin doğal ziyaretçilerinden ayrı geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Google Adwords Nedir

Google Adwords Reklam Verme Ne Avantajlar Barındırır?

Google Adwords ile reklam vermenin en önemli avantajı, hedeflediğiniz kitleyi internet ortamında elinizle koymuşçasına rahat bulma ve onlara etkili bir şekilde hitap edebilme olanağı yaratmasıdır. Özellikle Eticaret sitelerinin veya hizmet satan sitelerin Adwords reklamları vermesinin en önemli nedenlerinden birisi budur. Hedef kategorinizi öyle ince bir şekilde daraltabilirsiniz ki, sadece sunduğunuz hizmet veya ürün ile bir müşteri potansiyeli olarak ilgilenen kişilere erişerek çok etkili bir pazarlama yapabilirsiniz. 

Google Reklam YönetimiGoogle'a reklam vermenin diğer bir avantajı, eğer siteniz arama motoru sıralamalarında yeterince üst sıralarda olmasa bile doğru anahtar kelimeleri hedefleyerek potansiyel müşterilerinizin karşısına oldukça görünür bir şekilde çıkmanızı sağlamasıdır. Google reklamları arama sonuç sayfalarında dikkat çekici bir şekilde sayfa başında veya sonunda bazense yan kısımda görünür. Eğer iyi bir hizmet veya ürün satıyorsanız bu Google reklam tıklamalarından oldukça fazla müşteri çekmeniz mümkündür. Örneğin İstanbul Beşiktaş'ta bir nakliye firmasısınız ve ev taşımak isteyen kişilere ulaşmak istiyorsunuz. Beşiktaş nakliye firması kelimesine teklif vererek Google arama motoru sayfalarında görünebilir ve niyeti gerçekten taşıma ve nakliye hizmeti olan şahıslara kendinizi gösterebilirsiniz. Geriye yalnızca onlara etkili bir kampanya oluşturup sizden hizmet almalarını sağlamak kalır. 

Google'a reklam verdiğinizde kampanyanızın aramalarda nasıl görüneceğini kendiniz belirleyebilir ve kendi pazarlama stratejinize göre en etkili bildiğiniz yolla müşteri çekebilirsiniz. İndirimli kampanyalarınızı, yeni ürünlerinizi, özel tekliflerinizi dilediğiniz formatta ve içerikle pazarlama şansına sahipsiniz. 

Google reklam bütçeniz üzerinde de tüm kontrol sizde kalır. Günlük toplam reklam harcamaları, tıklama başı maliyetleri ve reklam yayınlanma saatlerini kendi planınız doğrultusunda yönetebilirsiniz. Dahası reklam kampanyanızı anlık ve dönemlik raporlarla analiz edebilir ve hangi Google reklamlarının size daha çok kazandırdığını belirleyebilirsiniz. 

Google Adwords Reklam Yönetimi Nasıl Yapılmalı ?

Google Adwords de internetteki diğer tüm hizmetler gibi sürekli yenilenen ve gelişen bir uygulamadır. Google'ın gelirlerinin büyük bir kısmını oluşturan bu hizmetinde oldukça hassas davranır, ve reklam veren siteleri kullanıcıların karşısına çıkarırken bunu yine bir çok karmaşık algoritmadan süzerek yapar. 

Google reklamlarını iyi tasarlamak için bu algoritmalara aşina olmak ve reklam kampanyasını Google'ın gözüyle değerlendirmek gerekir. Reklam yönetim panelinde hangi ayarlamalarla hedef kitlenizi daha doğru oluşturabileceğiniz, ve bunun maliyetlerini en aza nasıl indirebileceğinizi bilmek için tecrübeli bir uzman yardımı size zarardan çok fayda getirecektir. 

Sitenizin veya işletmenizin ihtiyaç duyduğu en doğru Google Adwords reklam kampanyalarını düzenlemek için net SEO Uzmanı ile irtibata geçin ve sizin için daha etkili ve dikkat çekici kampanyalar oluşturalım. 

Google Adwords Tıklama Başı Ücretler Nedir?

Google Reklam kampanyalarında en sık kullanılan yöntem reklamlarınızın tıklanması başına Google'a ödeme yapmak şeklindedir (Pay per click, PPC). Tıklama başı maksümum ücretleri kendiniz belirleyebiliyor olmakla birlikte, reklamlarınızın hedef kitlenize ideal oranda ulaşması için diğer reklam verenlerle olan rekabetinizi de kaybetmeden bu ücreti belirlemek gerekiyor. 

Örneğin bir Google arama motorunda görünme reklamı için, benzer anahtar kelimelere reklam veren diğer sitelerin önüne geçmek için onların tıklama başı maliyetini geçmeniz gerekmektedir. Fakat bu maliyetlere etki eden başka faktörler de vardır. Hedef kitlenizin doğru seçimi, reklam yayın saat ve günleri, reklam çeşidi ve insanları çeken bir içerik konusu ve daha bir çok etken maliyetleri büyük ölçüde sizin lehinize çevirebilmektedir. Bu yüzden sizin Google Reklam yönetiminiz konusunda bir uzman yardımı almanızı tavsiye ediyoruz.   

Google'a reklam verme ve Google Adwords hizmeti ile ilgili sorularınız için bize ulaşın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oy verilmiş, ortalama: 5.00 içinden 5)

Loading...