Google Adwords Reklam Verme

Google Adwords Reklam Yayınları

Google tarafından sunulan Adwords, hedef kitlenizin daha fazla yerde karşısına çıkmanızı sağlayan çeşitli reklam çözümleri sağlar. Net bir hedef kitlesi oluşturup, belirlenen grupların karşısına görsel reklamlar, video reklamları, arama sonuçları reklamları gibi kanallarla çıkabilir, sitenize daha çok ziyaretçi ya da müşteri çekebilirsiniz. Google'a nasıl reklam verilir, Google Adwords nedir ve nasıl optimize edilir, sitenize nasıl bir ek fayda sağlar ve tıklama başı ücretler nasıl fiyatlanır gibi konuları aşağıda inceliyoruz.

Google Adwords Reklamları ile Yüksek Getiri & Düşük Maliyet

Dünyanın en büyük arama motoru Google'ın hizmeti olan Google Adwords, sunduğunuz ve satın almak istediğiniz hizmetleri arayan kullanıcıları bulmak için gelişmiş araçlar sunar. Etkili reklam metni ve görsel reklamları kendi seçtiğiniz hedef kitlesine ulaştıracak şekilde yayınlamanıza olanak veren bu hizmet ile sitenize tıklama başı maliyetli ziyaretçi çekmenizi sağlayabilirsiniz. 

https://goo.gl/GgsQJf

Google Reklam Nasıl Verilir

Google'a Nasıl Reklam Verebilirsiniz ?

Google arama sonuçlarında veya Google'ın işbirliği yaptığı diğer sanal ortamlarda görünürlük kazanmak bir çok sektörde televizyon reklamı veya diğer geleneksel reklam biçimlerinden çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Bunun belli başlı sebepleri:

  • Google Reklam Verme sürecinde, hedef kitlenizi en ince ayrıntısına kadar belirleyebilir, onların karşısına ne zaman çıkacağınızı planlayabilirsiniz. Örneğin bebek kıyafetleri satan bir e-ticaret siteniz olsun. Google'a reklam verirken hedef kitlenizi bebeği olan 22-40 yaş arası İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaşayan kadın ziyaretçilere yalnızca akşam 18:00 ile 23:00 arasında görünecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlar olası milyonlarca değişik ayardan yalnızca bir tanesidir.
  • Google Reklam Maliyetlerini ve harcamak istediğiniz maksimum miktarı kendiniz belirleyebilir bütçenizi özgürce oluşturabilirsiniz.
  • Google'da yayınladığınız reklamların yönetim panelinde size ne kadar ziyaretçi ve müşteri sağladığını anlık olarak analiz edebilir, bu ziyaretçilerin sitenizde hangi sayfaları ziyaret edip hangi ürünleri aldıklarını an be an takip edebilirsiniz.
  • Google Reklam stratejinizi istediğiniz her an değiştirebilir, yeni reklamlar yaratıp, diğerlerini duraklatabilirsiniz. Yani reklam kontrolü tamamen size aittir.
  • İyi bir Google Reklam Optimizasyonu ile hem daha doğru bir hedef kitleye ulaşabilir, hem de reklam maliyetlerinizi çok uygun miktarlara düşürebilirsiniz.
  • Rakiplerinizin Google reklam analizini yapıp, onlardan daha çok ziyaretçi çekmek için değişik konfigürasyonlar deneyebilir, avantajınızı genişletebilirsiniz.
  • Hangi tür müşterilerin veya ziyaretçilerin size daha çok kazandırdığını daimi olarak analiz edip yeni hedef kitleler oluşturabilir ve tabanınızı geliştirebilirsiniz.

Google Adwords'ün sağladığı esnek yapı ve kullanıcılarına verdiği özgürlük sizin için başka reklam türlerinde benzerini bulamayacağınız olanaklar sunar. Adwords konusunda oldukça deneyimli olan net SEO Uzmanı ekibi ile tüm bu olanakları bütçenizi en az yoracak ve en etkili olacak şekilde kullanıp sitenizin doğal ziyaretçilerinden ayrı geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Google Adwords reklamları vermek için bir websitenizin olması ve yapmak istediğiniz kampanya ile doğrudan ilişkili içerik ve ürünlerinizin olması yeterlidir.

Google Adwords Nedir

Google Adwords Reklam Yönetimi Nasıl Yapılmalı ?

Google Adwords de internetteki diğer tüm hizmetler gibi sürekli yenilenen ve gelişen bir uygulamadır. Google'ın gelirlerinin büyük bir kısmını oluşturan bu hizmetinde oldukça hassas davranır, ve reklam veren siteleri kullanıcıların karşısına çıkarırken bunu yine bir çok karmaşık algoritmadan süzerek yapar. 

Google reklamlarını iyi tasarlamak için bu algoritmalara aşina olmak ve reklam kampanyasını Google'ın gözüyle değerlendirmek gerekir. Reklam yönetim panelinde hangi ayarlamalarla hedef kitlenizi daha doğru oluşturabileceğiniz, ve bunun maliyetlerini en aza nasıl indirebileceğinizi bilmek için tecrübeli bir uzman yardımı size zarardan çok fayda getirecektir. 

Sitenizin veya işletmenizin ihtiyaç duyduğu en doğru Google Adwords reklam kampanyalarını düzenlemek için net SEO Uzmanı ile irtibata geçin ve sizin için daha etkili ve dikkat çekici kampanyalar oluşturalım. 

Google Adwords Tıklama Başı Ücretler Nedir?

Google Reklam kampanyalarında en sık kullanılan yöntem reklamlarınızın tıklanması başına Google'a ödeme yapmak şeklindedir (Pay per click, PPC). Tıklama başı maksümum ücretleri kendiniz belirleyebiliyor olmakla birlikte, reklamlarınızın hedef kitlenize ideal oranda ulaşması için diğer reklam verenlerle olan rekabetinizi de kaybetmeden bu ücreti belirlemek gerekiyor. 

Örneğin bir Google arama motorunda görünme reklamı için, benzer anahtar kelimelere reklam veren diğer sitelerin önüne geçmek için onların tıklama başı maliyetini geçmeniz gerekmektedir. Fakat bu maliyetlere etki eden başka faktörler de vardır. Hedef kitlenizin doğru seçimi, reklam yayın saat ve günleri, reklam çeşidi ve insanları çeken bir içerik konusu ve daha bir çok etken maliyetleri büyük ölçüde sizin lehinize çevirebilmektedir. Bu yüzden sizin Google Reklam yönetiminiz konusunda bir uzman yardımı almanızı tavsiye ediyoruz.   

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 oy verilmiş, ortalama: 5.00 içinden 5)

Loading...

Bize Kendinizden Bahsedin,
Size Benzersiz bir SEO Reçetesi Hazırlayalım !

Formu doldurup yollayın ve sitenizin nasıl bir SEO çalışmasına ihtiyaç duyduğunu ÜCRETSİZ size rapor edelim.

SEO konusunda güvenebileceğiniz bir uzman arıyorsanız, bu işi bize bırakın. Siz sadece yaptığınız işe odaklanın ve arkanıza yaslanıp websitenizin arama motorlarında yükselişini adım adım izleyin. net SEO Uzmanı olarak sizi zirveye çıkarıp hep orada kalmanızı sağlayacak reçeteyi size hemen raporlayalım.