En İyi Seo Uzmanı ile Çalışın, Hızla Zirveye Çıkın

Sektörünüzün en iyisi olmak için en iyi Seo uzmanı ile çalışmalı ve Google'da rakiplerinizin birer birer önüne yükselmelisiniz. Peki iyi bir Seo uzmanı seçmek için nasıl bir yol izlemelisiniz? Seo uzmanları içinde sizin sitenizi ve sektörünüzü en iyi analiz edip, en doğru stratejiyi geliştirecek Seo danışmanını veya Seo firmasını nasıl belirleyebilirsiniz? Bir Seocunun gerçekten işinin ehli olup olmadığını, güncel Seo pratiklerini uygulayıp uygulamadığını belirlemenin bazı yolları vardır. Size en kalifiye Seo uzmanı seçimi için hangi konulara dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bir liste hazırladık. 

Websiteni Tanıt, Hemen Seo Analizini Yollayalım

Seo Uzmanı » En İyi Seo Uzmanı ile Hızla Zirveye Çık

SEO Uzmanlık, Stratejik Planlama ve Araştırmacılık Gerektirir

Seo yani arama motoru optimizasyonu sitenizin arama motorlarındaki sıralamalarına etki eden bileşenlerinin güncel kurallara ve algoritmalara uyumlu hale getirilmesi çalışmalarıdır. Seo uzmanı ise bu optimizasyonu tüm yönleriyle ele alarak Seo çalışmalarını yöneten kişilere denir. Dijital pazarlamanın en önemli ayaklarından biri olan Seo özellikle son yıllarda giderek gelişen yapay zeka algoritmaları ve içerik kalitesini birçok yönüyle algılayabilen metriklerin gelişmesi ile çok daha karmaşık bir yapıya bürünmüştür. Bu nedenle Seo çalışmaları sürekli güncel kalan ve kendini yenileyen bir Seo uzmanlığı gerektirir.

Seo Uzmanlık İster

Güncel Seo kriterlerini araştırıp test ederek öğrenmek Seo uzmanının kendi uzmanlığı için yaptığı bir yatırımdır; bu uygulamaları hayata en doğru ve kaliteli biçimde geçirerek üzerinde çalışma yaptığı siteleri arama motorlarında yükselterek de uzmanlığını müşterilerine kazanç olarak sunar. Bu yüzden Seo uzmanlığı konusunu bu iki cepheden düşünmek gereklidir. Yani Seo uzmanlığının gerektirdiği araştırmacılık, analiz yeteneği, güncel kalma çabası, kodlama bilgisi gibi özellikleri pratikte problem çözme yeteneği, önceliklendirme ve doğru kararlar alıp, stratejik plan doğrultusunda ilerleme dirayeti ile birleştiren ve yöntemlerinde sabırlı ve ısrarcı olan Seo uzmanları sektörlerinde en iyi olurlar.

Doğru Seo uzmanı ile çalışmak sitenizin potansiyelini açığa çıkarıp arama motoru sıralamalarınızı geliştirmenize yol açarken, işinin ehli olmayan seo uzmanlarıyla çalıştığınızda sitenizin arama motorlarının güvenini iyice yitirerek rakiplerinizden kalıcı olarak geride kalmasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden Seo danışmanınızı seçerken dikkatli olmalı ve Seo stratejisini ve kullandığı yöntemleri iyi analiz etmelisiniz.

En İyisini Arıyorsanız Net Seo Uzmanı ile Çalışmalısınız, Neden mi?

>> Seo Çalışmalarımızı İnceleyin

>> Seo Paketleri ve Fiyatlarını Görün

>> Garantili Seo Hizmetimizi İnceleyin

 

En İyi SEO Uzmanı Seçme Rehberi

Seocu Seçimi

Web sitesine emek vermiş her kişi onu emin ellere teslim etmek ve onlarca Seo uzmanı arasından en deneyimli ve en iyi Seo uzmanı ile çalışarak risksiz bir yatırım yapmak ister. Çünkü arama motoru optimizasyonu güncel ve organik yollarla yapılmadığında sitenize zarar vermesi muhtemel bir çalışma türüdür. Biz Net Seo Uzmanı ekibi olarak, yaptığımız çalışmaların sorumluluklarını tamamen üstümüze alarak kendi sitemiz için çalışır gibi hizmet veriyoruz.

Doğru Seo uzmanı ile çalışmak sitenizin potansiyelini açığa çıkarıp arama motoru sıralamalarınızı geliştirmenize yol açarken, işinin ehli olmayan seo uzmanlarıyla çalıştığınızda sitenizin arama motorlarının güvenini iyice yitirerek rakiplerinizden kalıcı olarak geride kalmasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden Seo danışmanınızı seçerken dikkatli olmalı ve Seo stratejisini ve kullandığı yöntemleri iyi analiz etmelisiniz. Bu yüzden her Seo müşterisi temel Seo kurallarını bilmeli ve Seo uzmanının pratiklerini sorgulayabilecek düzeyde doğru ve yanlış uygulamaların farkında olmalıdır.

Siz de birlikte çalışacağım Seo Uzmanı arıyorum diyorsanız seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı hatırlatmak isteriz:

1- Seo Referanslarını İnceleyin

Seo uzmanını tanımanın en iyi yolu daha önce yaptığı çalışmaları incelemek ve üzerinde çalışma yaptığı sitelere neler kazandırdığını bilmektir. Eğer zorlu rekabet koşullarında web sitelerini üst sıralara yükseltebilmişse ve bunu tutarlı olarak her yaptığı Seo çalışmasında gösterebiliyorsa sizin sitenizi de yükseltme ihtimali daha fazladır.

Referanslarini İnceleyin

2- Seo Yaklaşımını Sorgulayın

Seo konusu çetrefilli ve karmaşık bir konu olduğu için her Seo uzmanı kendi tarzında ve tecrübesiyle paralel çalışmalar yürütür. Hepsi bazı farklı yöntemler geliştirmiştir ve bu yöntemlerin diğerlerine göre daha iyi sonuç verdiğine inanır. Bu olağan bir durumdur zira sitenizi üst sıralara taşımanın birden fazla yolu vardır. Fakat sıkça kullanıldığına şahit olduğumuz bazı yöntemler vardır ki sitenize faydadan çok zarar getirir. Bu yüzden Seo uzmanınızla yapacağı Seo çalışmasında nasıl bir yaklaşım geliştireceğini ve hangi gerçekçi hedefler doğrultusunda hareket edeceğini detaylı olarak konuşmalısınız. Böyle bir görüşme size Seo uzmanının kullandığı yöntemler hakkında ipuçları verecektir ve eğer şeffaf bir çalışma garantisi de veriyor ve yaklaşımını çalışmalarında belgeliyorsa size daha faydalı olacaktır.

3- Güncel Seo Bilgisini Test Edin

Seo hızlı değişen bir alandır çünkü arama motorları günden güne kendilerini geliştirir ve algoritmalarına daha komplex bir yapı kazandırırlar. Örneğin artık giderek Yapay Zeka’nın arama motorlarında daha fazla etkili ve belirleyici olması eski bir çok Seo yöntemini gereksiz veya zararlı hale getirmiştir. Arama motorlarının giderek artan zekası, yapıla Seo çalışmalarının da kurallarını sürekli olarak değiştirmektedir. Eğer Seo uzmanı bu güncel konularda kendini sürekli yenilemezse, bir sene önce işine yarayan yöntemler artık faydasız ve hatta zararlı Seo pratikleri kategorisine girebilir ve uzmanlığında geride kalmış olur.

Bu yüzden Seo uzmanınızın son Seo gelişmeleri hakkındaki bilgisini ölçün ve yeni dönem çalışmalarından da örnekler isteyin.

4- Türkçe Kullanımını İnceleyin

Bu kulağa garip gelebilir fakat Seo çalışması yapılmış birçok sitede yanlış Türkçe cümleler, başlıklar ve bütünlüksüz metinlerle sık sık karşılaşıyoruz ve dili oldukça bozuk bu sitelerin Seo çalışması yapıldığı halde arama motoru sıralamaları düşük seviyede kalıyor. Bunun nedeni çok basittir: Düzgün ve anlaşılır bir dil kullanmayan siteler hem kullanıcılarının hem de arama motorlarının güvenini yitirirler. İçerik Seo’nun en önemli parçasıdır ve eğer bir Seo uzmanı yazdığı metinlerde kullanıcılarınıza etkili içerikleri üretemiyor ise sitenizin başarılı olma şansı kalmaz. Arama motorları da kullanıcıların ilginç bulmadığı siteleri üst sıralara taşımaz. Bu yüzden Seo danışmanınızın Türkçe dil bilgisine dikkat etmelisiniz. Zaten kendi web sitelerinde de kullandıkları dil ile ilgili ipuçlarını bulabilirsiniz.

5- Yerel mi & Mobil mi & Eticaret mi & Kurumsal Seo Uzmanı mı?

Yanıt: Hepsi! Seo danışmanı çalışmalarını çok yönlü bir şekilde yürütmelidir. Arama motoru optimizasyonu web sitelerinin 200'den fazla kriterde iyi duruma gelmesini sağlamak için yapılır ve bu yüzden Seo işinin bir çok farklı boyutu vardır. En iyi ve yenilikçi Seo uzmanları bu alanların hepsine hakim olmalıdır. Günden güne değişen ve gelişen algoritmalar Seo uzmanlarını da sürekli olarak yeni şeyler öğrenmeye itmektedir.

5 sene önce bugünkü kadar önemli olmayan Yerel Seo, Mobil Seo, Semantik çalışmalar, Holistik Seo yaklaşımları, AMP sayfalar, Eticaret siteleri için Seo gibi konular artık giderek Seo'nun temel taşları haline gelmeye başlıyor. 2 sene sonra da çok daha farklı gelişmeler yaşanacak ve sadece o konuları takipte kalanlar kendilerini Seo uzmanı olarak adlandırabilecekler.

Net Seo ekibi olarak mesaimizin önemli bir kısmını güncel kalmaya ve yeni Seo Dünyası gelişmelerini yaptığımız çalışmalarda nasıl etkili bir şekilde kullanabileceğimizi bulmaya adıyoruz.

6- Teknik Seo Uzmanlığını Sınayın

Seo Uzmanının Teknik Seo Bilgisi

Evet içerik Seo’nun en önemli bileşenidir. Fakat teknik altyapınızın da Seo optimizasyonu yapılmazsa arama motorları içerik kalitenizi göz ardı edebilir ve potansiyel sıralamalarınızı bu teknik sorunlar yüzünden elde edemeyebilirsiniz. Yalnızca içeriğe yönelik Seo çalışması yapan Seo danışmanları teknik sorunlarla boğuşmamak için bu meseleleri pek gündeme getirmek istemeyebilirler. Siz Seo uzmanı ile anlaşma yapmadan önce bu teknik kısımlara dair planlarını da ayrıntılı olarak isteyip bu sorunların çözülmesini sözleşmeye bağlamalısınız.

7- Seo Uzmanının Hedeflerini İyi Analiz Edin

Seo danışmanınızın siteniz hakkında görüşlerini ve ne kadar zamanda neleri hedeflediğini iyice analiz edin. Gerçekçi hedefler koyuyor mu, hedefler gerçekleşirse sitenizin trafiği ne kadar artacak, size müşteri olarak dönecek ziyaretçi kitlesine ulaşabilecek misiniz gibi soruları açıkça ortaya koyarak düşünün. Seo uzmanınızın size neleri garanti ettiğini ve bu garantilerin sizin işinize gelip gelmediğini iyi tartın. Özellikle yükselme garantisi veren Seo firmaları konusunda sıralamalarınızın 70. sıradan 60. sıraya yükselmesinin sizin için çok bir şey ifade etmeyeceği gerçeğini unutmayın. Yalnızca size gerçekten getiri sağlayacak hedeflemeleri kabul edin.

Seo danışmanınız ile görüşeceğiniz ilk mesele: siteniz üzerinde yapmayı planladığı çalışmaların tam dökümü ile ilgili bir rapor üzerinden olmalıdır. Bu raporda eğer yeterince ayrıntı verilmişse Seo uzmanının çalışma şekli ile ilgili bir çok ipucu bulabilirsiniz.

Sitenizde Seo uyumluluğu ile ilgili ne gibi sorunlar görüyor; bu sorunlar ile ilgili aşama aşama hangi çalışmaları teklif ediyor; çalışmalarını ne kadar bir sürece yayıyor; ve bu Seo çalışmalarından nasıl bir sonuç almayı planlıyor? Bu noktaların hepsi henüz çalışmaya başlamadan netleştirilmeli ve ortak bir Seo stratejisi kararı verilmelidir.

8- Etik Çalışma Prensipleri

İyi bir Seo uzmanı olmak için yukarıda belirttiğimiz teknik konular kadar çalışma etiği de bu sektörde önemli bir mesele olagelmiştir. SEO bir dijital pazarlama yöntemi olduğu kadar aynı zamanda özünde bir itibar yönetimi işidir. Web sitenizi arama motorları gözünde iyi bir izlenime kavuşturma çalışmasıdır. Ve her işte olduğu gibi bunu yapmanın bir hileli yolu ve bir de doğru yolu vardır.

Seo çalışmaları mesai isteyen emek yoğun bir iş olduğu için bazı Seo firmaları işin daha kestirme yolundan gitmeye meyillidirler. Fakat bu tür çalışmalar web siteniz için kısa bir süreliğine iyi sonuçlar verebilse de er geç arama motorları tarafından onarılması çok güç olacak şekilde cezalandırılır. Bu da internet ortamındaki itibarınızın düşmesi demektir.

Biz Seo çalışmalarımızda söz konusu olan en önemli şeyin web sitesi sahiplerinin yaptığı işin itibarı olduğunu biliyoruz. Sizin emek vererek bir yerlere getirdiğiniz işletmenize zarar verecek veya kayıplar yaşatacak hiç bir çalışma içerisinde bulunmuyoruz. Zaten yaptığımız tüm çalışmaları anlık olarak görebiliyor ve sürece sonuna kadar hakim oluyorsunuz.

9- Yapılacak Çalışmaları Sözleşme Haline Getirin

Seo çalışmalarındaki şeffaflık web sitesinin sahipleri açısından çok çok önemlidir. Emek verip yayınladığınız sitenin kötü ve zararlı Seo çalışmalarıyla heba olmasını istemezsiniz. Bu yüzden Seo danışmanınızdan yapacağı çalışma ile ilgili her ayrıntıyı sözleşmeye dökmesini isteyin. Bu sözleşmeye sadık kalmayı zorunlu hale getirin ve daha farklı ve zararlı olabilecek çalışmaların yapılmayacağından emin olun.  


En İyisi Net Seo Uzmanı'na Sitenizi Tanıtın, Benzersiz Bir Seo Stratejisi  ile Size Dönelim

Türkiye'nin en iyi Seo firmasına Net Seo Uzmanı'na danışmak ve websitenizi analiz ettirmek şimdi ücretsiz. Sitenizi söyleyin, sizi zirveye çıkaracak planımızı anlatalım. Sektörün en kapsamlı Seo hizmeti ile arama motorlarının zirvesine hızla tırmanın. En iyiler arasındaki yerinizi alın!

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy verilmiş, ortalama: 5.00 içinden 5)

Loading...